Monolithic Power Systems Inc. MAG10-2R-60.15.25
Part No.:
MAG10-2R-60.15.25
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Category:
Sensor Matched Magnets
Package:
Cylinder
Datasheet:
MAG10-2R-60.15.25.pdf
Description:
RING MAGNET FOR SENSORS OD6 ID1.
Shipping
MAG10-2R-60.15.25 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Series:
MAG10
Package/Case:
Cylinder
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
For Use With/Related Products:
MAG10
Housing Material:
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Size:
0.236" Dia x 0.098" L (6.00mm x 2.50mm)
Operating Temperature:
150°C (TA)