TDK Corporation MAF1608FAD151CT000
Part No.:
MAF1608FAD151CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MAF1608FAD151CT000.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
Shipping
MAF1608FAD151CT000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MAF
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Audio Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.1A
DC Resistance (DCR) (Max):
130mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)