EPSON MA-506 20.0000M-C: ROHS
Part No.:
MA-506 20.0000M-C: ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 3.30mm pitch
Datasheet:
MA-506 20.0000M-C: ROHS.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
MA-506 20.0000M-C: ROHS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
MA-506
Package/Case:
4-SOJ, 3.30mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.181" (4.60mm)