EPSON MA-406 20.0000M-G: ROHS
Part No.:
MA-406 20.0000M-G: ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Datasheet:
MA-406 20.0000M-G: ROHS.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
MA-406 20.0000M-G: ROHS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
MA-406
Package/Case:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.461" L x 0.157" W (11.70mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)