Panasonic Electronic Components MA3J74200L
Part No.:
MA3J74200L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Diode Arrays
Package:
SC-85
Datasheet:
MA3J74200L.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 30V 30MA SMINI3
Shipping
MA3J74200L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-85
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
1 Pair Series Connection
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
30mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 30 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
1 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
125°C (Max)