Selec Controls USA Inc. MA32-1-G-40/300V-CE
Part No.:
MA32-1-G-40/300V-CE
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
MA32-1-G-40/300V-CE.pdf
Description:
DIGITAL AMMETER 1-2W WITH AUX SU
Shipping
MA32-1-G-40/300V-CE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Series:
MA32
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Ammeter
Measuring Type:
Current
Measuring Range:
0.05 ~ 6A
Display Type:
LED - Red Characters
Number of Characters Per Row:
4
Display Characters - Height:
0.560" (14.22mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
40 ~ 300VAC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 92.00mm x 92.00mm