Selec Controls USA Inc. MA12-110V-CU-ROHS
Part No.:
MA12-110V-CU-ROHS
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
MA12-110V-CU-ROHS.pdf
Description:
LED AC AMP METER
Shipping
MA12-110V-CU-ROHS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Series:
MA12
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Ammeter
Measuring Type:
Current
Measuring Range:
0 ~ 4960A
Display Type:
LED - Red Characters
Number of Characters Per Row:
4
Display Characters - Height:
0.560" (14.22mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
110VAC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 92.00mm x 46.00mm