Microchip Technology M906101BI2B-020.0000
Part No.:
M906101BI2B-020.0000
Package:
4-VDFN
Datasheet:
M906101BI2B-020.0000.pdf
Description:
MEMS BASED XO +3.3 VDC -40C TO +
Shipping
M906101BI2B-020.0000 Specifications
Package/Case:
4-VDFN
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 2.8V, 3V, 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VDFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)