ThermoKonnect M81714/65-16-1
Part No.:
M81714/65-16-1
Manufacturer:
ThermoKonnect
Category:
Terminal Junction Systems
Package:
Datasheet:
M81714/65-16-1.pdf
Description:
CONN WIRE SPLICE SZ16 1.452" L;
Shipping
M81714/65-16-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ThermoKonnect
Series:
AS81714/65
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Wire Splice
Contact Size:
16
Module Capacity:
2
Size / Dimension:
0.380" Dia x 1.710" L (9.65mm x 43.43mm)