ThermoKonnect M81714/11-16D
Part No.:
M81714/11-16D
Manufacturer:
ThermoKonnect
Category:
Terminal Junction Systems
Package:
Datasheet:
M81714/11-16D.pdf
Description:
CONN WIRE SPLICE SZ16 1.922" L;
Shipping
M81714/11-16D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ThermoKonnect
Series:
AS81714/11
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Wire Splice
Contact Size:
16
Module Capacity:
2
Size / Dimension:
0.281" Dia x 1.922" L (7.14mm x 48.82mm)