Harwin Inc. M80-4000000FC-06-PF5-00-000
Part No.:
M80-4000000FC-06-PF5-00-000
Datasheet:
M80-4000000FC-06-PF5-00-000.pdf
Description:
6 POS. FEMALE SIL 10AWG CABLE CO
Shipping
M80-4000000FC-06-PF5-00-000 Specifications
Product Status:
Active
Contact Type:
Female Socket, Power
Number of Positions:
6
Pitch:
0.157" (4.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Screw Lock
Cable Termination:
Solder Cup
Wire Type:
Discrete
Wire Gauge:
10 AWG