Harwin Inc. M80-4000000F2-12-325-00-000
Part No.:
M80-4000000F2-12-325-00-000
Datasheet:
M80-4000000F2-12-325-00-000.pdf
Description:
12 POS. FEMALE SIL 12AWG CABLE C
Shipping
M80-4000000F2-12-325-00-000 Specifications
Product Status:
Active
Contact Type:
Female Socket, Power
Number of Positions:
12
Pitch:
0.157" (4.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Screw Lock
Cable Termination:
Solder
Wire Type:
Discrete
Wire Gauge:
12 AWG