Harwin Inc. M80-4000000F2-08-PF5-00-000
Part No.:
M80-4000000F2-08-PF5-00-000
Datasheet:
M80-4000000F2-08-PF5-00-000.pdf
Description:
8 POS. FEMALE SIL 10AWG CABLE CO
Shipping
M80-4000000F2-08-PF5-00-000 Specifications
Pitch:
0.157" (4.00mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Cable Termination:
Solder Cup
Wire Gauge:
10 AWG