Harwin Inc. M80-4000000F2-08-325-00-000
Part No.:
M80-4000000F2-08-325-00-000
Manufacturer:
Harwin Inc.
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
M80-4000000F2-08-325-00-000.pdf
Description:
8 POS. FEMALE SIL 12AWG CABLE CO
Shipping
M80-4000000F2-08-325-00-000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Harwin Inc.
Series:
Datamate Mix-Tek
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket, Power
Number of Positions:
8
Pitch:
0.157" (4.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Screw Lock
Cable Termination:
Solder
Wire Type:
Discrete
Wire Gauge:
12 AWG