MDE Semiconductor Inc M5KP200A
Part No.:
M5KP200A
Datasheet:
M5KP200A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 200VRWM 329.2VC
Shipping
M5KP200A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
329.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.1A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)