KEMET M550B687M030AS
Part No.:
M550B687M030AS
Datasheet:
M550B687M030AS.pdf
Description:
CAP TANT POLY 680UF 30V CHAS MNT
Shipping
M550B687M030AS Specifications
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
30 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm)
Height - Seated (Max):
0.520" (13.20mm)