Harwin Inc. M50-3302542
Part No.:
M50-3302542
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
M50-3302542.pdf
Description:
CONN RCPT 50POS IDC 30AWG GOLD
Shipping
M50-3302542 Specifications
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
50
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Latch Holder
Cable Termination:
IDC
Wire Type:
Ribbon Cable
Wire Gauge:
30 AWG