Harwin Inc. M50-3121245
Part No.:
M50-3121245
Datasheet:
M50-3121245.pdf
Description:
CONN RCPT 24POS 0.05 GOLD SMD
Shipping
M50-3121245 Specifications
Packaging:
Tube
Connector Type:
Receptacle
Style:
Board to Board or Cable
Number of Positions:
24
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing - Mating:
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Mating:
Flash
Insulation Height:
0.142" (3.60mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Mated Stacking Heights:
5.5mm, 6.18mm
Current Rating (Amps):
1A