Vishay Sprague M39006/25-0211H
Part No.:
M39006/25-0211H
Datasheet:
M39006/25-0211H.pdf
Description:
CAP TANT 270UF 20% 25V AXIAL
Shipping
M39006/25-0211H Specifications
Series:
CLR81
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Manufacturer Size Code:
T2
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
R (0.01%)