Vishay Sprague M39006/25-0210
Part No.:
M39006/25-0210
Datasheet:
M39006/25-0210.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL
Shipping
M39006/25-0210 Specifications
Series:
CLR81
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
Manufacturer Size Code:
T1
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
R (0.01%)