Vishay Sprague M39006/22-0304
Part No.:
M39006/22-0304
Datasheet:
M39006/22-0304.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V AXIAL
Shipping
M39006/22-0304 Specifications
Series:
CLR79
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
Manufacturer Size Code:
T1
Ratings:
Features:
High Reliability, Wet Tantalum
Failure Rate:
P (0.1%)