Vishay Sprague M34C686K050BZSS
Part No.:
M34C686K050BZSS
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
M34C686K050BZSS.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 50V SMD
Shipping
M34C686K050BZSS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
M34
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.835" L x 0.315" W (21.20mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)