RAF Electronic Hardware M3060-TE-3.8-4.2-3.0
Part No.:
M3060-TE-3.8-4.2-3.0
Datasheet:
M3060-TE-3.8-4.2-3.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Shipping
M3060-TE-3.8-4.2-3.0 Specifications
Diameter - Inside:
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.150" (3.80mm)
Thickness - Overall:
0.244" (6.20mm)
Length - Below Head:
0.165" (4.20mm)