RAF Electronic Hardware M3058-N-3.2-1.6-2.2
Part No.:
M3058-N-3.2-1.6-2.2
Datasheet:
M3058-N-3.2-1.6-2.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Shipping
M3058-N-3.2-1.6-2.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.087" (2.20mm)
Diameter - Outside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.126" (3.20mm)
Thickness - Overall:
0.142" (3.60mm)
Length - Below Head:
0.063" (1.60mm)