RAF Electronic Hardware M2996-N-3.8-2.5-3.2
Part No.:
M2996-N-3.8-2.5-3.2
Datasheet:
M2996-N-3.8-2.5-3.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Shipping
M2996-N-3.8-2.5-3.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.315" (8.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.150" (3.80mm)
Thickness - Overall:
0.146" (3.70mm)
Length - Below Head:
0.098" (2.49mm)