Amphenol Positronic M24308/25-6P BULK KITTED
Part No.:
M24308/25-6P BULK KITTED
Manufacturer:
Amphenol Positronic
Category:
D-Sub, D-Shaped Connector Jackscrews
Package:
Datasheet:
M24308/25-6P BULK KITTED.pdf
Description:
MALE SCREW LOCK ASSEMBLY
Shipping
M24308/25-6P BULK KITTED Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol Positronic
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Accessory Type:
Locking Post
For Use With/Related Products:
D-Sub Connectors
Features:
Clip
Length - Threaded Portion Below Head:
0.110" (2.79mm)
Length - Below Head:
0.240" (6.10mm)