Omron Automation and Safety M22R-ER-24A
Part No.:
M22R-ER-24A
Datasheet:
M22R-ER-24A.pdf
Description:
INDICATOR LIGHT RED 24V 22MM
Shipping
M22R-ER-24A Specifications
Lamp Color:
Red
Lens Color:
Red
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
AC/DC
Voltage:
24V
Current:
8mA
Panel Cutout Dimensions:
0.88" (22.35mm)
Lens Size:
29.80mm Dia