Moujen M22BZ-024DCF
Part No.:
M22BZ-024DCF
Manufacturer:
Moujen
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
M22BZ-024DCF.pdf
Description:
BUZZER MAGN 24V 29.6MM PNL MNT
Shipping
M22BZ-024DCF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Moujen
Series:
M22
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Transducer, Externally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
24 V
Voltage Range:
Frequency:
2.5kHz
Technology:
Magnetic
Operating Mode:
Pulse, Fast
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
80dB @ 24V, 100cm
Current - Supply:
50mA
Port Location:
Operating Temperature:
-20°C ~ 65°C
Approval Agency:
CE
Ratings:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type:
Panel Mount
Termination:
Screw Terminals
Size / Dimension:
1.165" Dia (29.60mm)