Banner Engineering Corporation M18GRY2NQ
Part No.:
M18GRY2NQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
M18GRY2NQ.pdf
Description:
M18 SERIES EZ-LIGHT: 3-COLOR MUL
Shipping
M18GRY2NQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
LED
Lamp Color:
Green, Red, Yellow
Lens Color:
Lens Transparency:
Ratings:
DC
Voltage:
10V ~ 30V
Current:
40mA
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.71" (18.00mm)
Lens Size:
16.50mm Dia