MDE Semiconductor Inc M15KP85A
Part No.:
M15KP85A
Datasheet:
M15KP85A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 85VRWM 137.6VC
Shipping
M15KP85A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
109.7A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)