MDE Semiconductor Inc M15KP78A
Part No.:
M15KP78A
Datasheet:
M15KP78A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 78VRWM 126.1VC
Shipping
M15KP78A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
87.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
119.7A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)