MDE Semiconductor Inc M15KP60A
Part No.:
M15KP60A
Datasheet:
M15KP60A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 60VRWM 97.4VC
Shipping
M15KP60A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
97.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)