MDE Semiconductor Inc M15KP58A
Part No.:
M15KP58A
Datasheet:
M15KP58A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 58VRWM 93.8VC
Shipping
M15KP58A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
161A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)