MDE Semiconductor Inc M15KP43A
Part No.:
M15KP43A
Datasheet:
M15KP43A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 43VRWM 69.8VC
Shipping
M15KP43A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
216.3A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)