MDE Semiconductor Inc M1.5KE22A
Part No.:
M1.5KE22A
Datasheet:
M1.5KE22A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 18.8VRWM 30.6VC
Shipping
M1.5KE22A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)