MDE Semiconductor Inc M1.5KE220A
Part No.:
M1.5KE220A
Datasheet:
M1.5KE220A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 185VRWM 328VC
Shipping
M1.5KE220A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
185V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)