MDE Semiconductor Inc M1.5KE150A
Part No.:
M1.5KE150A
Datasheet:
M1.5KE150A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 128VRWM 207VC
Shipping
M1.5KE150A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
128V
Voltage - Breakdown (Min):
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)