RAF Electronic Hardware M0308-S-12
Part No.:
M0308-S-12
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
M0308-S-12.pdf
Description:
METRIC CAPTIVE PANELCLEAR ZINC6.
Shipping
M0308-S-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Panel Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
M4x0.7
Head Diameter:
0.252" (6.40mm)
Head Height:
0.157" (4.00mm)
Length - Below Head:
0.315" (8.00mm)
Length - Overall:
0.472" (12.00mm)