Panduit Corp LWC25-A-C14
Part No.:
LWC25-A-C14
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
LWC25-A-C14.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE ADHESIVE
Shipping
LWC25-A-C14 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Wire Saddle on Base
Type Attributes:
Locking, Round
Opening Size:
0.250" (6.35mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Gray
Length:
0.880" (22.35mm)
Width:
1.000" (25.40mm)
Height:
0.450" (11.43mm)