Panduit Corp LWC19-H25-M
Part No.:
LWC19-H25-M
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
LWC19-H25-M.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
Shipping
LWC19-H25-M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Wire Saddle on Base
Type Attributes:
Locking, Round
Opening Size:
0.190" (4.83mm)
Mounting Type:
Arrowhead, Winged
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
0.850" (21.59mm)
Width:
0.510" (12.95mm)
Height:
0.410" (10.41mm)
Panel Hole Size:
0.187" ~ 0.250" (4.75mm ~ 6.35mm)