Panduit Corp LWC19-A-C20
Part No.:
LWC19-A-C20
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
LWC19-A-C20.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE ADHESIVE
Shipping
LWC19-A-C20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Wire Saddle on Base
Type Attributes:
Locking, Round
Opening Size:
0.190" (4.83mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
0.850" (21.59mm)
Width:
0.610" (15.49mm)
Height:
0.390" (9.91mm)