Sensata-Crydom LVD75F80
Part No.:
LVD75F80
Datasheet:
LVD75F80.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 80A 3-75V
Shipping
LVD75F80 Specifications
Voltage - Input:
25.6 ~ 26.6VDC
Voltage - Load:
3 V ~ 75 V
Load Current:
80 A
On-State Resistance (Max):
8 mOhms
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C