Sensata-Crydom LVD75F100H
Part No.:
LVD75F100H
Datasheet:
LVD75F100H.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100A 3-75V
Shipping
LVD75F100H Specifications
Voltage - Input:
25.6 ~ 26.6VDC
Voltage - Load:
3 V ~ 75 V
Load Current:
100 A
On-State Resistance (Max):
5 mOhms
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C