Sensata-Crydom LVD75D80H
Part No.:
LVD75D80H
Datasheet:
LVD75D80H.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 80A 3-75V
Shipping
LVD75D80H Specifications
Voltage - Input:
23 ~ 24VDC
Voltage - Load:
3 V ~ 75 V
Load Current:
80 A
On-State Resistance (Max):
8 mOhms
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C