Sensata-Crydom LVD75C80H
Part No.:
LVD75C80H
Datasheet:
LVD75C80H.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 80A 3-75V
Shipping
LVD75C80H Specifications
Voltage - Input:
12 ~ 12.5VDC
Voltage - Load:
3 V ~ 75 V
Load Current:
80 A
On-State Resistance (Max):
8 mOhms
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C