Banner Engineering Corporation LTF12IC2LDQP
Part No.:
LTF12IC2LDQP
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Distance Measuring
Package:
Datasheet:
LTF12IC2LDQP.pdf
Description:
SENSOR OPTICAL 10-100CM ANALOG
Shipping
LTF12IC2LDQP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
LTF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Sensing Distance:
1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm)
Output Type:
Analog
Voltage - Supply:
12V ~ 30V
Operating Temperature:
Current - Supply:
Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance:
Voltage - Output (Typ) @ Distance:
-20°C ~ 55°C