Transko Electronics, Inc. LTCV10.7MJ-TR
Part No.:
LTCV10.7MJ-TR
Datasheet:
LTCV10.7MJ-TR.pdf
Description:
10.7MHz Ceramic Filter
Shipping
LTCV10.7MJ-TR Specifications
Frequency:
10.7MHz
Impedance:
330Ohm
Bandwidth:
150 kHz
Insertion Loss:
5.5dB
Size / Dimension:
0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Height (Max):
0.067" (1.70mm)