Analog Devices Inc. LTC6655CHLS8-4.096
Part No.:
LTC6655CHLS8-4.096
Package:
8-CLCC
Datasheet:
LTC6655CHLS8-4.096.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.05% 8LCC
Shipping
LTC6655CHLS8-4.096 Specifications
Package/Case:
8-CLCC
Series:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.096V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5 mA
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
5ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
0.25ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
0.67ppmrms
Voltage - Input:
13.2V
Current - Supply:
7.5mA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)