Transko Electronics, Inc. LTC450EW
Part No.:
LTC450EW
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
4-SMD, J-Lead
Datasheet:
LTC450EW.pdf
Description:
450KHZ CERAMIC FILTER
Shipping
LTC450EW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
LTC450-W
Package/Case:
4-SMD, J-Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Frequency:
450kHz Center
Impedance:
1.5kOhm
Bandwidth:
3 kHz
Insertion Loss:
6dB
Filter Type:
AM
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Height (Max):
0.130" (3.30mm)