Analog Devices Inc. LTC4300A-3IMS8#TRPBF
Part No.:
LTC4300A-3IMS8#TRPBF
Category:
Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
LTC4300A-3IMS8#TRPBF.pdf
Description:
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP
Shipping
LTC4300A-3IMS8#TRPBF Specifications
Package/Case:
Active
Type:
Buffer, Accelerator
Applications:
I2C - Hotswap
Input:
2-Wire Bus
Output:
2-Wire Bus
Data Rate (Max):
400kHz
Number of Channels:
2
Delay Time:
Signal Conditioning:
Capacitance - Input:
10 pF
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Current - Supply:
3mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C